Виписка через суд. Практика компанії ПРАВО.UA

Згідно із законом України, зняття з реєстраційного обліку або, якщо говорити більш зрозумілими словами, виписка з квартири чи будинку особи відбувається лише за її згодою і поданням відповідної заяви.

Та що ж робити, коли людина, яка зареєстрована у Вашому домі, хоч і давно не проживає там, змінювати своє місце прописки не бажає?

  • Як виписати людину через суд?

Для початку нагадаємо, що кожну ситуацію, ми намагаємося розбирати не просто керуючись законами та постановами, а розглядаємо юридичні питання через призму практики юридичної компанії ПРАВО.ЮА в веденні подібних справ.

Отже, до компанії ПРАВО.ЮА звернулась клієнтка з проханням допомогти їй виписати з будинку колишню невістку. Остання вже понад 3 роки розлучена з сином клієнтки та не проживає в будинку з моменту розлучення. Власником будинку – є наша клієнтка.


 ⇒  Виписка через суд, за яких умов це можливо:

  1. Коли прописана особа, не проживає за адресою реєстрації більше ніж 6 місяців.
  2. Особа не являється власником житла в якому зареєстрована.
  3. Особа не сплачує жодних рахунків, щодо утримання даного майна.

Дослідивши всі обставини справи, адвокат компанії ПРАВО.ЮА почав підготовку правової позиції та доказової бази для подання відповідних документів в суд.


Докази для суду, що обґрунтовують вимогу позивача про необхідність зняття з реєстрації особи в судовому порядку.

  • Свідчення мінімум 2 свідків (бажано сусідів), які підтвердять, що дана людина не проживає за місцем реєстрації більш як 6 місяців.
  • Відповідь поліції, про проведення перевірки, щодо проживання або не проживання за адресою відповідача.
  • Акт від сільської/селищної ради (якщо житло знаходиться на території села/селища) або акт від балансоутримувача.

Під час розгляду судом даної справи, адвокатом компанії ПРАВО.ЮА було надано всі необхідні докази, сформовано і викладено правову позицію в захист інтересів позивача.

Тож суд  вирішив позов нашого клієнта до колишньої невістки про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації – задовольнити. Стягнути з відповідача витрати пов’язані з  наданням правової допомоги адвоката і судовий збір.

Звичайно, обставин, коли «виписка через суд» є єдиним рішенням, набагато більше і в кожній такій ситуації, для захисту інтересів необхідні додаткові дії, підготовка ще ряду доказів. Та якщо для вирішення таких питань ви звернетесь до професійного адвоката, він обов’язково знайде індивідуальний підхід для розв’язання конкретно вашої проблеми.

Підсумовуючи, можемо сказати, що ми задоволені результатом проробленої роботи, дякуємо нашому клієнту, що звернувся до нас і продовжуємо поповняти нашу “скарбничку позитивної судової практики“.

Юридична компанія ПРАВО.ЮА – Допоможемо! Вирішимо! Пояснимо!

Категорії: Юридичні новини

Схожі статті

Юридичні новини

Розлучення під час війни. Розірвання шлюбу у 2022 році.

Розлучення під час війни. Розірвання шлюбу у 2022 році. За багаторічну роботу Юридичної компанії Право.юа, постійно вирішуючи питання сімейного права, ми майже кожного разу пояснюємо клієнтам, зовсім прості алгоритми розв’язання питань сімейного права , таких як наприклад розлучення Читати далі…

Без категорії

Попередній договір купівлі-продажу квартири чи будинку. Що потрібно знати!

Попередній договір купівлі-продажу, якщо хоч один раз ви купували або продавали нерухомість, ви повинні знати, що це таке? Попередній договір купівлі-продажу квартири чи будинку (чи ін.. нерухомості) –   це угода, яка створює для сторін зобов’язання, Читати далі…

Юридичні новини

Стягнення моральної шкоди після ДТП

Юридична компанія Право.юа, завдяки професійній роботі адвоката Володимира Кулішова отримала перемогу в судовій справі, щодо стягнення моральної шкоди завданої нашому клієнтові внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП). Наш клієнт потрапив у ДТП, внаслідок якого ним було отримано Читати далі…