Попередній договір купівлі-продажу, якщо хоч один раз ви купували або продавали нерухомість, ви повинні знати, що це таке?

Попередній договір купівлі-продажу квартири чи будинку (чи ін.. нерухомості) –   це угода, яка створює для сторін зобов’язання, а саме укласти між його учасниками основний договір купівлі-продажу в зазначений термін на конкретних умовах та за конкретною вартістю.

Найтиповіша ситуація така,що Ви як потенційний покупець переглядаєте об’єкт нерухомості з подальшим наміром купити обране житло. Зупинивши свій виріб на конкретному об’єкті  (квартирі, будинку) ви узгоджуєте всі умови продавцем і призначаєте певну дату для здійснення договору купівлі-продажу. Зазвичай термін дається для того, щоб зібрати необхідні документи, такі як експертна оцінка майна, довідка про склад сім’ї (отримати у балансоутримувача) та ін..

Також, якщо продавець там проживає йому необхідний час, щоб звільнити помешкання, знятись з реєстрації, закрити рахунки по комунальним платежам. Такий термін призначається за домовленістю сторін.

Для фіксації попередніх домовленостей між продавцем і покупцем укладається попередній договір-купівлі продажу квартири або будинку.

Попередня угода купівлі-продажу нерухомості повинна бути укладена в тій же формі, в якій буде укладено основний договір купівлі-продажу квартири, будинку чи іншої нерухомості. Тобто підлягає нотаріальному посвідченню.

Під час підписання попереднього договору купівлі-продажу зазвичай покупець передає аванс.

За недотримання умов попереднього договору купівлі-продажу  в договорі можуть бути передбаченні штрафні санкції у розмірі суми авансу. В практиці часто зустрічаються умови за яких при порушенні договірних домовленостей зі сторони продавця він зобов’язується повернути суму авансу в подвійному розмірі.

 

Отже, чи можна спокійно спати після підписання попередньої угоди  і в думках уявляти переїзд в нове житло. Відповідь не може бути однозначною. Ну, по-перше, покупець нерухомості повинен розуміти, що реєстру  попередніх договорів купівлі-продажу не має, а відтак не має можливості перевірити чи був він укладений з іншою особою, на предмет покупки тієї ж нерухомості.

Типова схема для шахраїв, які укладають безліч таких попередніх договорів на одну і ту ж нерухомість і за рахунок авансових платежів хочуть незаконно фінансово збагатитись.

З подібною ситуацією зіштовхнулись і клієнти Юридичної компанії Право.ua, які уклали попередній договір з метою придбати квартиру, сплатили авансовий платіж в сумі 3000 доларів. Продавеці не з’явилися в призначений час і місце, для проведення договору, і не продали  квартиру, порушивши, тим  самим умови попередньої угоди.

Клієнти звернулись за захистом своїх інтересів до адвоката компанії Право.юа Володимира Кулішова.

В процесі захисту прав клієнта командою правників компанії, було проведено підготовку документів, збір доказової бази, вибудовано правову позицію, зіставлено і підготовлено пакет документів для суду.

В процесі збору доказів, було з’ясовано , що особи-продавці уклала паралельно ще один договір купівлі-продажу в цей же час на цю ж квартиру. При з’ясуванні ситуації кошти по цьому договору частково повернули.

 

Справа розглянута і суд прийнявши всі аргументи сторони позивача адвоката Володимира Кулішова ухвалив рішення стягнути з відповідачів суму коштів у розмірі 84 600, що еквівалентно 6000$, 25 380 грн – сума штрафу та 7939 грн – сума судових витрат.

Схожі статті

Юридичні новини

Розлучення під час війни. Розірвання шлюбу у 2022 році.

Розлучення під час війни. Розірвання шлюбу у 2022 році. За багаторічну роботу Юридичної компанії Право.юа, постійно вирішуючи питання сімейного права, ми майже кожного разу пояснюємо клієнтам, зовсім прості алгоритми розв’язання питань сімейного права , таких як наприклад розлучення Читати далі…

Юридичні новини

Стягнення моральної шкоди після ДТП

Юридична компанія Право.юа, завдяки професійній роботі адвоката Володимира Кулішова отримала перемогу в судовій справі, щодо стягнення моральної шкоди завданої нашому клієнтові внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП). Наш клієнт потрапив у ДТП, внаслідок якого ним було отримано Читати далі…

Наша практика

Приватизація кімнати в гуртожитку через суд. Практика компанії ПРАВО.UA

Усунення перешкод по приватизації житла. Практика компанії ПРАВО.UA Юридична компанія ПРАВО.UA здобула перемогу в судовому розгляді справи, щодо визнання права користування кімнатою в гуртожитку. Часто, коли піднімається питання здійснення права на приватизацію житла, мова йде Читати далі…