Розлучення під час війни. Розірвання шлюбу у 2022 році.
За багаторічну роботу Юридичної компанії Право.юа, постійно вирішуючи питання сімейного права, ми майже кожного разу пояснюємо клієнтам, зовсім прості алгоритми розв’язання питань сімейного права , таких як наприклад розлучення (розірвання шлюбу). Але ці питання знову і знову піднімаються на консультації адвоката по сімейним справам.
Особливо під час війни в 2022 році корисно розуміти як розірвати шлюб, подати на аліменти чи встановити порядок проживання дитини.
Розібратися у таких питаннях не так вже й складно, тому ми вирішили трішки систематизувати інформацію з приводу оформлення розлучення.
Отже розлучитися (розірвати шлюб) у 2022 році під час війни можна двома способами:
І спосіб – через органи РАЦС – реєстрації актів цивільного стану (в народі часто говорять ЗАГС)
Це можливо, якщо:
- обоє з подружжя можуть з’явитися до РАЦСу;
- і чоловік, і дружина дають згоду на розірвання шлюбу;
- подружжя не має неповнолітніх дітей.
ІІ спосіб – розірвання шлюбу через суд.
Тобто:
- якщо, у вас є спільні неповнолітні діти. Але ,зверніть увагу, якщо вік вашої дитини менше одного року, то розірвання шлюбу- неможливе.
- якщо, один з подружжя не дає згоду на розірвання шлюбу
- якщо, один з подружжя фізично не може прибути до РАЦСу.
Частою практикою при зверненні до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу, водночас в одному судовому провадженні встановлюють і місце проживання дитини і призначають аліменти.
Інколи, з розірванням шлюбу в одну позовну заяву також включають і поділ спільного майна подружжя. Тут є деякі нюанси, які ми завжди пояснюємо клієнту. Оскільки процес поділу спільно-набутого майна завжди більш довгий і складний, тому слід розуміти, що автоматично процес самого розлучення також займе відповідно більше часу. Консультуючи клієнта ми в деяких ситуаціях радимо все ж розділити ці два питання. Тобто в такій ситуації ми паралельно до суду подаємо дві позовні заяви: позовна заява на розлучення, позовна заява про поділ майна подружжя.
Позов про розірвання шлюбу подається по місцю реєстрації відповідача, або ж по місцю реєстрації позивача, якщо у нього на утриманні є дитина (діти) віком до 3-ох років.
В 2022 році під час війни в Україні багато жінок з дітьми виїхало за кордон. Багато людей тимчасово змінило місце проживання на більш безпечне. Переміщення Україною стало складнішим враховуючи через небезпеку та дефіцит і подорожчання пального, тому логічно , що постало питання чи можливо оформити розлучення дистанційно?
Наша відповідь: Так, розірвати шлюб дистанційно, можливо!
Юридична компанія ПРАВО.юа вже багато років займається сімейними питаннями, адвокати по розлученню компанії мають багаторічний досвід вирішення навіть найскладніших ситуацій пов’язаних з сімейним правом.
Якщо ви фактично не маєте змоги займатись розлученням, чи ви фізично не можете прийти до суду або ж ви не в Україні, то ви можете з нашою допомогою розірвати шлюб, незалежно від того де ви знаходитесь.
Для цього вам потрібно просто записатись на онлайн консультацію за тел. 0500555178 чи написати на вайбер, або ж написати нам на істаграм сторінку @pravo.pl.ua і наш спеціаліст розповість вам про весь алгоритм співпраці з нами та швидке і надійне вирішення вашого питання.
У нас ви можете замовити:
- Послугу розірвання шлюбу “під ключ”, як дистанційно так і звичному порядку. Це означає, що адвокат повністю бере на себе вирішення питання з вашим розлучення, підготовку усіх документів, написання заяв, моніторинг і контроль процесу та отримання рішення суду.
- Написання позовної заяви на розлучення
- Написання позовної заяви на стягнення аліментів або заяви на видачу судового наказу про стягнення аліментів.
- Написання заяви про підтримку позовних вимог та розгляд справи без участі позивача.
- Юридична консультація адвоката по сімейним справам.