Розлучення під час війни. Розірвання шлюбу у 2022 році.

За багаторічну роботу Юридичної компанії Право.юа, постійно вирішуючи питання сімейного права, ми майже кожного разу пояснюємо клієнтам, зовсім прості алгоритми розв’язання питань сімейного права , таких як наприклад розлучення (розірвання шлюбу). Але ці питання знову і знову піднімаються на консультації адвоката по сімейним справам.

Особливо під час  війни в 2022 році корисно розуміти як розірвати шлюб, подати на аліменти чи встановити порядок проживання дитини.

Розібратися у таких питаннях не так вже й складно, тому ми вирішили трішки систематизувати інформацію з приводу оформлення розлучення.

 

Отже розлучитися (розірвати шлюб) у 2022 році під час війни можна двома способами:

І спосіб – через органи РАЦС – реєстрації актів цивільного стану (в народі часто говорять ЗАГС)

Це можливо, якщо:

 • обоє з подружжя можуть з’явитися до РАЦСу;
 • і чоловік, і дружина дають згоду на розірвання шлюбу;
 • подружжя не має неповнолітніх дітей.

ІІ спосіб – розірвання шлюбу через суд.

Тобто:

 • якщо, у вас є спільні неповнолітні діти. Але ,зверніть увагу, якщо вік вашої дитини менше одного року, то розірвання шлюбу- неможливе.
 • якщо, один з подружжя не дає згоду на розірвання шлюбу
 • якщо, один з подружжя фізично не може прибути до РАЦСу.

Частою практикою при зверненні до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу, водночас в одному судовому провадженні встановлюють і місце проживання дитини і призначають аліменти.

Інколи, з розірванням шлюбу в одну позовну заяву також включають і поділ спільного майна подружжя. Тут є деякі нюанси, які ми завжди пояснюємо клієнту. Оскільки процес поділу спільно-набутого майна завжди більш довгий і складний, тому слід розуміти, що автоматично процес самого розлучення також займе відповідно більше часу. Консультуючи клієнта ми в деяких ситуаціях радимо все ж розділити ці два питання. Тобто в такій ситуації ми паралельно до суду подаємо дві позовні заяви: позовна заява на розлучення, позовна заява про поділ майна подружжя.

Позов про розірвання шлюбу подається по місцю реєстрації відповідача, або ж по місцю реєстрації позивача, якщо у нього на утриманні є дитина (діти) віком до 3-ох років.

В 2022 році під час війни в Україні багато жінок з дітьми виїхало за кордон. Багато людей тимчасово змінило місце проживання на більш безпечне. Переміщення Україною стало складнішим враховуючи через небезпеку та дефіцит і подорожчання  пального, тому логічно , що постало питання чи можливо оформити розлучення дистанційно?

Наша відповідь: Так, розірвати шлюб дистанційно, можливо!

Юридична компанія ПРАВО.юа вже багато років займається сімейними питаннями, адвокати по розлученню компанії мають багаторічний досвід вирішення навіть найскладніших ситуацій пов’язаних з сімейним правом.

Якщо ви фактично не маєте змоги займатись розлученням, чи ви фізично не можете прийти до суду або ж ви не в Україні, то ви можете з нашою допомогою розірвати шлюб, незалежно від того де ви знаходитесь.

Для  цього вам потрібно просто записатись на онлайн консультацію за тел. 0500555178 чи написати на вайбер, або ж написати нам на істаграм сторінку @pravo.pl.ua і наш спеціаліст розповість вам про весь алгоритм співпраці з нами та швидке і надійне вирішення вашого питання.

У нас ви можете замовити:

 1. Послугу розірвання шлюбу під ключ, як дистанційно так і звичному порядку. Це означає, що адвокат повністю бере на себе вирішення питання з вашим розлучення, підготовку усіх документів, написання заяв, моніторинг і контроль процесу та отримання рішення суду.
 2. Написання позовної заяви на розлучення
 3. Написання позовної заяви на стягнення аліментів або заяви на видачу судового наказу про стягнення аліментів.
 4. Написання заяви про підтримку позовних вимог та розгляд справи без участі позивача.
 5. Юридична консультація адвоката по сімейним справам.

 

 

Категорії: Юридичні новини

Схожі статті

Без категорії

Попередній договір купівлі-продажу квартири чи будинку. Що потрібно знати!

Попередній договір купівлі-продажу, якщо хоч один раз ви купували або продавали нерухомість, ви повинні знати, що це таке? Попередній договір купівлі-продажу квартири чи будинку (чи ін.. нерухомості) –   це угода, яка створює для сторін зобов’язання, Читати далі…

Юридичні новини

Стягнення моральної шкоди після ДТП

Юридична компанія Право.юа, завдяки професійній роботі адвоката Володимира Кулішова отримала перемогу в судовій справі, щодо стягнення моральної шкоди завданої нашому клієнтові внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП). Наш клієнт потрапив у ДТП, внаслідок якого ним було отримано Читати далі…

Юридичні новини

Юридичні послуги і карантин

Юридична компанія ПРАВО.ЮА повертається до звичного режиму роботи. З 18.05.2020р. ми чекаємо клієнтів в офісі з 9.00 до 18.00 (без перерви); з понеділка по п’ятницю. Та на вихідних – за попередньою домовленістю. Компанія ПРАВО.ЮА надає Читати далі…