Як правильно оформити розлучення?

Сім’я – це важливий інститут нашого суспільства. Та, на жаль, сучасна сьогоденність говорить нам , що кількість розлучень в нашій країні з кожним роком збільшується, а отже, і кількість конфліктів з приводу поділу спільно нажитого майна, порядку спілкування з дітьми, місця проживання дитини та виплати аліментів теж стрімко росте.

Тож якщо Ви зіштовхнулися з питаннями: як оформити розлучення; куди звернутись, щоб оформити розлучення;  як правильно розділити майно, яке ви нажили під час шлюбу та на яке майно ви маєте право, то ми спробуємо пояснити весь алгоритм Ваших дій, щоб зробити все не тільки по закону, а й зберегти баланс інтересів.

У ситуації з оформленням розлучення є два варіанти:

Перший – оформити розлучення через РАЦС. Цей варіант актуальний, якщо:

  • рішення про розлучення прийнято обома сторонами подружжя;
  • у вас немає неповнолітніх дітей;
  • дружина не вагітна.

В такому разі подружжю слід звернутися в РАЦС за місцем офіційної реєстрації(прописки) будь-кого з них.

Другий – оформити розлучення через суд, якщо у сім’ї виховуються неповнолітні діти, але все ж подружжя прийняло рішення розлучитися.

В даному випадку вам потрібно буде скласти спільну позовну заяву, в якій прописати причину розлучення, до неї прикласти копії документів про шлюб, копії  свідотства про народження дітей, паспорти – оригінали. І подати її до суду відповідно до місця прописки одного з подружжя.

Третій варіант- якщо є спір.

Це варіант, коли один з подружжя не згоден з розлученням, або подружжя не може домовитись з приводу поділу спільно нажитого майна.

У такій ситуації ви маєте право самостійно подати позовну заяву та ініціювати провадження. Якщо справа йде не тільки про розлучення, а й про поділ майна, то до цього питання слід підійти відповідально і бажано з супроводом кваліфікованого адвоката по розлученню та сімейним справам. Саме від того, наскільки професійно буде складена позовна заява, підготовлена доказова база і представлені Ваші інтереси в суді, залежить, чи зможете Ви захистити свою частку майна, придбану в шлюбі.

Поділ майна подружжя.

    Поділ квартири або будинку під час розлучення.

Перше місце серед об’єктів поділу під час розлучення, які викликають спір, займає житлова площа, тобто квартира або будинок. Згідно закону України, якщо нерухомість була придбана під час шлюбу за спільні кошти, то вона ділиться між колишнім подружжям в рівних частинах.

При такому поділі існує декілька варіантів: або спільне користування квартирою чи будинком, або виплата половини коштів одному із колишнього подружжя, або ж продаж житла і поділ отриманих коштів в рівних частинах.

Проте є варіанти, коли суд може відійти в своєму рішенні від рівних часток при поділі квартири чи будинку:

  • якщо квартира(будинок) по документах повністю або частково належить третім особам (частіше всього батькам одного з подружжя), така нерухомість в поділі майна під час розлучення не бере участь. Виключення може бути лише тоді, коли у одного з подружжя є докази того, що нерухомість в повній мірі або частково була придбана на його кошти.
  • якщо житло належало одному з подружжя ще до вступу в шлюб, придбане на його особисті кошти та вважається його особистою власністю. Звичайно, є ймовірність того, що інша сторона конфлікту доведе, що за роки спільного життя житло утримувалось, доглядалось та покращувалось за  його кошти. Це може стати причиною поділу житла.
  • якщо раніше був укладений шлюбний договір, в якому прописані умови поділу майна при розлученні. Зверніть увагу, що в такому випадку реєстрація в квартирі чи будинку не змінює права власника та умови шлюбного договору.

Поділ земельної ділянки під час розлучення.

Досить актуальним питанням під час розлучення та поділу майна є поділ земельної ділянки, приватизованої під час шлюбу одним із подружжя.

Відповідь на це питання є досить простим: земельна ділянка, одержана у власність під час шлюбу на ім’я одного з подружжя в результаті приватизації, буде вважатися особистою приватною власністю одного з подружжя, а отже поділу не підлягає.

Поділ автомобіля під час розлучення.

Поділ автомобіля, спільно придбаного за час шлюбу, ділиться між подружжям в рівних частках, за виключенням варіантів, які викладенні вище.

Єдиним виключенням є те що, машина є річчю неподільною, а отже існує лише два варіанти її поділу:

  1. Продаж автомобіля та поділ отриманих коштів між колишнім подружжям.
  2. Виплата одним із подружжя коштів за половину автомобіля.

Взагалі, розлучення, поділ майна, стягнення аліментів та інші сімейні спори – це досить неприємна, тяжка ситуація для обох сторін колишнього подружжя.

Що ж стосується нюансів  поділу майна, звичайно, їх існує досить багато і викласти в одній статті їх просто неможливо.

Єдиною, абсолютно правильною Вашою дією, в разі виникнення сімейних спорів, а особливо спорів з приводу поділу майна, буде звернення до досвідченого адвоката по розлученню (адвокат по сімейному праву).

Юридична компанія «ПРАВО.UA» має багаторічний досвід ведення справ з сімейних спорів, то ж звернувшись до нашого адвоката по сімейному праву Ви можете бути впевненні, що ваші інтереси під час розлучення та поділу майна будуть захищенні на найвищому професійному рівні.

 

 

 

 

 

Категорії: Юридичні новини

Схожі статті

Юридичні новини

Розлучення під час війни. Розірвання шлюбу у 2022 році.

Розлучення під час війни. Розірвання шлюбу у 2022 році. За багаторічну роботу Юридичної компанії Право.юа, постійно вирішуючи питання сімейного права, ми майже кожного разу пояснюємо клієнтам, зовсім прості алгоритми розв’язання питань сімейного права , таких як наприклад розлучення Читати далі…

Без категорії

Попередній договір купівлі-продажу квартири чи будинку. Що потрібно знати!

Попередній договір купівлі-продажу, якщо хоч один раз ви купували або продавали нерухомість, ви повинні знати, що це таке? Попередній договір купівлі-продажу квартири чи будинку (чи ін.. нерухомості) –   це угода, яка створює для сторін зобов’язання, Читати далі…

Юридичні новини

Стягнення моральної шкоди після ДТП

Юридична компанія Право.юа, завдяки професійній роботі адвоката Володимира Кулішова отримала перемогу в судовій справі, щодо стягнення моральної шкоди завданої нашому клієнтові внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП). Наш клієнт потрапив у ДТП, внаслідок якого ним було отримано Читати далі…