Виписка через суд. Практика компанії ПРАВО.UA

Згідно із законом України, зняття з реєстраційного обліку або, якщо говорити більш зрозумілими словами, виписка з квартири чи будинку особи відбувається лише за її згодою і поданням відповідної заяви.

Та що ж робити, коли людина, яка зареєстрована у Вашому домі, хоч і давно не проживає там, змінювати своє місце прописки не бажає?

  • Як виписати людину через суд?

Для початку нагадаємо, що кожну ситуацію, ми намагаємося розбирати не просто керуючись законами та постановами, а розглядаємо юридичні питання через призму практики юридичної компанії ПРАВО.ЮА в веденні подібних справ.

Отже, до компанії ПРАВО.ЮА звернулась клієнтка з проханням допомогти їй виписати з будинку колишню невістку. Остання вже понад 3 роки розлучена з сином клієнтки та не проживає в будинку з моменту розлучення. Власником будинку – є наша клієнтка.


 ⇒  Виписка через суд, за яких умов це можливо:

  1. Коли прописана особа, не проживає за адресою реєстрації більше ніж 6 місяців.
  2. Особа не являється власником житла в якому зареєстрована.
  3. Особа не сплачує жодних рахунків, щодо утримання даного майна.

Дослідивши всі обставини справи, адвокат компанії ПРАВО.ЮА почав підготовку правової позиції та доказової бази для подання відповідних документів в суд.


Докази для суду, що обґрунтовують вимогу позивача про необхідність зняття з реєстрації особи в судовому порядку.

  • Свідчення мінімум 2 свідків (бажано сусідів), які підтвердять, що дана людина не проживає за місцем реєстрації більш як 6 місяців.
  • Відповідь поліції, про проведення перевірки, щодо проживання або не проживання за адресою відповідача.
  • Акт від сільської/селищної ради (якщо житло знаходиться на території села/селища) або акт від балансоутримувача.

Під час розгляду судом даної справи, адвокатом компанії ПРАВО.ЮА було надано всі необхідні докази, сформовано і викладено правову позицію в захист інтересів позивача.

Тож суд  вирішив позов нашого клієнта до колишньої невістки про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації – задовольнити. Стягнути з відповідача витрати пов’язані з  наданням правової допомоги адвоката і судовий збір.

Звичайно, обставин, коли «виписка через суд» є єдиним рішенням, набагато більше і в кожній такій ситуації, для захисту інтересів необхідні додаткові дії, підготовка ще ряду доказів. Та якщо для вирішення таких питань ви звернетесь до професійного адвоката, він обов’язково знайде індивідуальний підхід для розв’язання конкретно вашої проблеми.

Підсумовуючи, можемо сказати, що ми задоволені результатом проробленої роботи, дякуємо нашому клієнту, що звернувся до нас і продовжуємо поповняти нашу “скарбничку позитивної судової практики“.

Юридична компанія ПРАВО.ЮА – Допоможемо! Вирішимо! Пояснимо!

Категорії: Юридичні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Юридичні новини

Нагорода Юридичної компанії ПРАВО.UA та керівника Кулішова Володимира Петровича

 Юридична компанія ПРАВО.UA представлена до нагородження Національним дипломом та званням “Краще підприємство України” , а керівника компанії Кулішова Володимира Петровича – орденом “Лідер України” за професійні досягнення та вагомий особистий внесок в економічний розвиток України. Читати далі…

Юридичні новини

Юридична компанія ПРАВО.UA отримала звання “Лідер-року 2018”

З гордістю та невимовною радістю урочисто повідомляємо, що Юридичній компанії ПРАВО.ЮА присуджується звання  «ЛІДЕР РОКУ 2018» в національному бізнес- рейтингу!!! «За підсумками загальнодержавного комплексного ранжування 311 430 юридичних осіб на основі фінансово-економічних показників визначено успішних представників Читати далі…

Наша практика

Приватизації земельної ділянки без згоди сусідів. Можливо чи не можливо, ось в чому питання?!

Приватизації земельної ділянки без згоди сусідів.  Можливо чи не можливо, ось в чому питання?! Досить актуальне питання: чи можна приватизувати землю без згоди сусідів? І як це зробити? Розглянемо наступну ситуацію. Приватизація земельної ділянки – це Читати далі…