Приватизації земельної ділянки без згоди сусідів.  Можливо чи не можливо, ось в чому питання?!

Досить актуальне питання: чи можна приватизувати землю без згоди сусідів? І як це зробити? Розглянемо наступну ситуацію.

Приватизація земельної ділянки – це досить складний та відносно довготривалий процес, який складається із багатьох послідовних кроків, а саме:

  • проведення геодезичних робіт та виготовлення кадастрового плану;
  • підготовка та подача документів в органи місцевого самоврядування для отримання дозволу на розробку технічної документації;
  • підписання акту прийому передачі межових знаків на зберігання;
  • розробка технічної документації;
  • присвоєння кадастрового номеру;
  • підготовка та подання документів в органи місцевого самоврядування для затвердження технічної документації та передачі у власність земельної ділянки;
  • реєстрація права власності на земельну ділянку.

Одним із обов’язкових етапів, як зазначалося вище, є погодження меж з сусідами – суміжними землекористувачами або землевласниками, котрі межують із даною земельною ділянкою.

Та що ж робити, якщо Ваші «рідні» сусіди не згодні ставити  свій підпис на акті прийому передачі межових знаків на зберігання. І не просто не згодні, а стараються всіма силами перешкодити Вам завершити процес приватизації, пишучи на Вас всі можливі скарги та заяви до відповідних органів.

Остаточне рішення, щодо передачі Вам у власність земельної ділянки приймає орган місцевого самоврядування –районна(сільська, селищна) рада.

Отже, провівши сесію районної ради, під тиском скарг сусідів та їхньої відмови підписувати межі, депутати все ж відмовляють Вам у можливості приватизувати дану земельну ділянку.

Що робити? Чи є інший шлях?

Саме з такою ситуацією зіштовхнулась наша компанія, в процесі приватизації земельної ділянки клієнту. І оскільки ми виконуємо послугу “приватизація землі «під ключ»” від початку і до повного завершення, то зупинятись, не досягнувши бажаного результату, ми не збиралися.

Тож наші юристи отримали відмову від районної ради і звернулись до суду.

Адвокат Юридичної компанії ПРАВО.UA зібрав необхідні докази, обґрунтував правову позицію та запевнив суд, що рішення районної ради було незаконне.

Дана позиція адвоката під час захисту клієнта була підкріплена практикою Верховного Суду.

Завданням адвоката ЮК ПРАВО.UA було переконати суд в необхідності усунути перешкоди в приватизації земельної ділянки.

Отже, суд виніс рішення зобов’язати районну раду у м. Полтава розглянути технічну документацію із землеустрою, щодо передачі у власність без згоди суміжних землекористувачів та затвердити передачу у власність земельної ділянки шляхом приватизації.

Це і є відповідь на питання: чи можливо використати своє право на землю та приватизувати земельну ділянку без згоди сусідів чи ні? Наша практика говорить однозначно: так, але, звичайно, за однією вагомої умови, що Ваші інтереси  буде захищати справді професійний адвокат.

Дякуємо за увагу, ми як завжди стараємося бути корисними для Вас.

Тож якщо вас цікавить питання приватизації земельної ділянки та вирішення будь-яких земельних спорів ми будемо раді бачити вас своїм клієнтом.

З повагою та турботою Юридична компанія ПРАВО.UA!

 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Наша практика

Відшкодування збитків після ДТП через суд. Практика ПРАВО.ЮА

Завдяки правильному алгоритму дій і вчасному зверненні до адвоката, наш клієнт зміг отримати відшкодування від страхової компанії і зможе претендувати на стягнення збитків з іншого учасника дорожньо-транспортної пригоди. Та  почнемо цю історію з початку… До Читати далі…

Юридичні новини

Виписка через суд. Практика компанії ПРАВО.UA

Виписка через суд. Практика компанії ПРАВО.UA Згідно із законом України, зняття з реєстраційного обліку або, якщо говорити більш зрозумілими словами, виписка з квартири чи будинку особи відбувається лише за її згодою і поданням відповідної заяви. Та Читати далі…

Юридичні новини

Нагорода Юридичної компанії ПРАВО.UA та керівника Кулішова Володимира Петровича

 Юридична компанія ПРАВО.UA представлена до нагородження Національним дипломом та званням “Краще підприємство України” , а керівника компанії Кулішова Володимира Петровича – орденом “Лідер України” за професійні досягнення та вагомий особистий внесок в економічний розвиток України. Читати далі…